• 01

  Уникатен дизајн

  Имаме можност да реализираме секакви креативни и високотехнолошки дизајнирани столици.

 • 02

  Квалитетна постпродажба

  Нашата фабрика има капацитет да обезбеди навремена испорака и гаранција по продажбата.

 • 03

  Гаранција на производот

  Сите производи строго се во согласност со американските стандарди за тестирање ANSI/BIFMA5.1 и европските EN1335.

 • Во последниве години се зголеми популарноста на столчињата или лежалките за софа за стари лица.

  Во последниве години се зголеми популарноста на столчињата или лежалките за софа за стари лица.Ова не е изненадувачки бидејќи се повеќе возрасни луѓе живеат подолго и имаат потреба од специјализиран мебел како што стареат.Seniors Recliner е дизајниран да обезбеди поддршка и удобност на телото што старее и п...

 • Wyida се специјализирани за производство на висококвалитетни канцелариски столици

  Канцелариските столчиња изминаа долг пат низ годините, а сега има повеќе опции од кога било за создавање ергономски работен простор.Од прилагодливите потпирачи за раце до потпирачот за грб, модерните канцелариски столчиња даваат приоритет на удобноста и удобноста.Многу бизниси денес ја прифаќаат...

 • Што го прави троседот за лежење идеален избор за постари?

  Лежечките софи се зголемија во популарност во последниве години и се особено корисни за постарите лица.Седењето или лежењето има тенденција да станува потешко како што луѓето стареат.Лежечките софи нудат сигурно решение за овој проблем овозможувајќи им на корисниците лесно да го приспособат своето седиште...

 • Трендови за уредување на домот за 2023 година: 6 идеи што треба да ги испробате оваа година

  Со новата година на хоризонтот, барав трендови за уредување на домот и стилови на дизајн за 2023 година за да ги споделам со вас.Обожавам да ги разгледувам трендовите во дизајнот на ентериер секоја година - особено оние што мислам дека ќе траат повеќе од следните неколку месеци.И, за среќа, повеќето од ...

 • Го нема столчето за игри?

  Столовите за игри беа толку жешки во изминатите години што луѓето заборавија дека постојат ергономски столици.Сепак, одеднаш се смири и многу бизниси со седење го преместуваат својот фокус на други категории.Зошто е тоа?Прво о...

ЗА НАС

Посветен на производството на столици во текот на две децении, Wyida сè уште ја има на ум мисијата „да го направи првокласниот стол во светот“ од своето основање.Со цел да ги обезбеди најдобро одговараните столчиња за работниците во различни работни простори, Wyida, со голем број индустриски патенти, ја предводи иновацијата и развојот на технологијата за вртливи столчиња.По децении навлегување и копање, Wyida ја прошири деловната категорија, покривајќи седишта за дом и канцеларија, мебел за дневна и трпезарија и друг внатрешен мебел.

 • Производствен капацитет 180.000 единици

  Продадени се 48.000 единици

  Производствен капацитет 180.000 единици

 • 25 дена

  Време на нарачка

  25 дена

 • 8-10 дена

  Приспособен циклус на заштита од боја

  8-10 дена